Stvořidla Open (29.07.2017)

Struktura: Report z kuličkových turnajů

Reportáž z kuličkového turnaje kategorie Open.

V sobotu 29. července se uskutečnil první oficiální kuličkový turnaj (započítávaný do Národního žebříčku ČR) v okrese Havlíčkův Brod. Do areálu kempu Stvořidla (obec Trpišovice) se sjelo rekordních 49 hráčů z celé republiky. Někteří přijeli speciálně kvůli tomuto turnaji (hráči z Prahy, Brna, Prostějova). Turnaj pořádal Club Rodamiento, z. s. (Lucie a Daniel Besedovi).

Kuličky se hrály podle oficiálních pravidel Českého kuličkového svaz. Každý hráč měl deset kuliček stejné barvy. Po rozhozu k důlku se hráči střídali ve cvrnkání a vítězem se stal hráč, který jako první dopravil svých deset kuliček do důlku. Každý zápas se hrál na dvě vítězné hry.

Kuličkové turnaje se pořádají po celé České republice a těchto turnajů se účastní převážně dospělí hráči. Ve Stvořidlech se však sešlo nebývalé vysoké číslo juniorů (celkem 30). Soutěžilo se (kromě bodů do Národního žebříčku) ve třech kategoriích. Medaile si rozdělili tito hráči:

A / celkové pořadí:

1. František Karásek (Prostějov)
2. Jan Zavadil (Prostějov)
3. Daniel Beseda (Praha)

B / kategorie Junioři (do 12 let):

1. Antonín Karásek (Prostějov)
2. Petr Zima ml. (Vysoké Mýto)
3. Anežka Pohořelická (Brno)

C / kategorie Nováčci:

1. Petr Zima st. (Vysoké Mýto)
2. Pavel Urban st. (Vysoké Mýto)
3. Petr Zima ml. (Vysoké Mýto)

Kompletní výsledky na:
http://www.kulicky.com/vysledkova-listina.php?id=796

Turnaj se mohl uskutečnit za podpory Obecního úřadu Trpišovice, správy kempu Stvořidla a Českého kuličkového svazu. Pro velký zájem plánuje pořadatel uspořádat další ročník turnaje Open v roce 2018.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA